راهنمای خرید, مد و زیبایی

آموزش نحوه و چگونگی انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست

انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست

احتمالا قبلا این مورد را تجربه کرده اید که لباسی با رنگ مورد علاقه خود را پوشیده باشید اما پس از مدتی از انتخاب آن پشیمان شده باشید. چرا که اصلا با رنگ پوست شما تناسب نداشته و به شما نمی آید. حتی ممکن است بعد از آن به طور کلی از آن رنگ دلسرد شده و دیگر هرگز به سراغ آن رنگ نروید. به همین دلیل می خواهیم شما را برای انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست خود راهنمایی کرده و با اقدامات لازمی که برای انتخاب رنگ لباس باید انجام دهید آشنا کنیم.

اگر رنگ لباستان را به درستی انتخاب کنید مطمئن باشید که در آن لباس خواهید درخشید و بهترین حالت لباس پوشیدن خودتان را تجربه خواهید کرد. اما اگر در این امر دقت لازم را بخرج ندهید، با پوشیدن یک رنگ نامتناسب با رنگ پوست خود ظاهر زننده ای خواهید داشت و اصلا لباستان به شما نخواهد آمد.
پس با مونی نو همراه باشید تا باهم انتخاب و خرید خوبی را رقم بزنیم.

چگونه تناژ رنگ پوست خود را تشخیص دهیم؟

انتخاب رنگ لباس باید بر اساس تناژ رنگ پوستتان باشد. پس قبل از هر چیزی باید زمینه رنگ پوست خود را شناسایی کنید. در ادامه شما را با تکنیک های تشخیص تناژ رنگ پوست گرم، سرد و خنثی آشنا خواهیم کرد.

در مرحله اول باید به محیطی بروید که سرشار از نور طبیعی باشد. یعنی این کار را باید در روز و بدون هیچگونه نور مصنوعی انجام داد.

ابتدا پوست خود را تمیز کنید. پوست شما باید حالت طبیعی داشته باشد و هیچگونه قرمزی حاصل از شستشو روی آن نباشد. یک کاغذ سفید را نزدیک پوست صورت خود نگه داشته و با دقت تفاوت ها را بررسی کنید. اگر پوست شما در کنار کاغذ سفید به رنگ های سبز، زرد یا قهوه ای مایل به زرد بنظر برسد، تناژ پوستی شما گرم است. اگر به آبی یا صورتی بزند، تناژ پوستی شما سرد است. و اگر به خاکستری بزند، شما دارای تناژ پوستی خنثی هستید.

انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست 3

روشهای دیگر

روش دیگری که می توانید مورد استفاده قرار دهید توجه به رگ های دستتان است. به رگ های دست خود نگاه کنید. اگر رنگ رگ ها مایل به سبز است، یعنی تن رنگ پوست شما گرم و اگر مایل به آبی است، یعنی سرد است. اما اگر تشخیص آبی یا سبز بودن آن سخت است، یعنی تناژ پوستی شما خنثی است.
و اما روش سوم. می توانید از طلا و نقره استفاده کنید. اگر تناسب زیورآلات طلا با رنگ پوست شما بیشتر بود یعنی تناژ گرم است و اگر زیورآلات نقره را مناسب تر دانستید یعنی تناژ رنگی پوست شما سرد است.
راه آخر را نیز با هم بررسی کنیم. و آن هم واکنش پوست به نور آفتاب است. اگر پوست شما سریع برنزه می شود، تناژ پوست شما گرم است و اگر پوست شما براحتی برنزه نشده و نمی سوزد تناژ آن سرد است. حالت میانه آن هم زمانی است که پوست شما بجای برنزه شدن، قرمز شده و می سوزد، در این حالت تناژ پوستی شما خنثی است.
و اما نکته پایانی اینکه رنگ گرم ته رنگ زرد و رنگ سرد ته رنگ آبی دارد.
به همین راحتی.

چگونه رنگ لباس مناسب را بر اساس تناژ پوستی خود انتخاب کنیم؟

اکنون که تناژ رنگ پوست خود را تشخیص دادید، به سراغ رنگ لباس مناسب پوست خود می رویم. باید در نظر بگیرید که با کدام رنگ جوان تر، و با کدام رنگ دارای اندام مناسب تر، و با کدام رنگ احساس بهتری دارید.

انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست 2

نحوه انتخاب رنگ لباس مناسب پوست گرم

خلاصه بگوییم که برای پوست تیره باید لباسی با رنگ های طبیعی بپوشید. رنگ های گرم موجود در چرخه رنگ تناسب خوبی با این نوع پوست دارند.
از رنگ های مناسب برای این نوع پوست می توان به رنگ های طوسی، آبی روشن، سفید، صورتی، طلایی، قرمز و قهوه ای روشن اشاره کرد.
برای رنگ های نامناسب نیز باید رنگ های یخی، جیغ و یاقوتی را نام برد.

نحوه انتخاب رنگ لباس مناسب پوست سرد

رنگ های مناسب پوست سرد همگی در طیف رنگ های سرد قرار دارند. اما دقت کنید از رنگی استفادی نکنید که کاملا با رنگ پوستتان تقابل دارد.
از رنگ های مناسب برای این نوع پوست می توان به رنگ های زرد لیمویی، سبز تیره، آبی روشن، یخی، بنفش تیره و زمردی اشاره کرد.
برای رنگ های نامناسب نیز باید رنگ های نارنجی، زرد پررنگ، گوجه ای و سورمه ای را نام برد.

نحوه انتخاب رنگ لباس مناسب پوست خنثی

بیشتر رنگ ها را می توان برای پوست خنثی مناسب دانست. اما پیشنهاد می کنیم بیشتر از رنگ های تیره استفاده کنید و از رنگ های جیغ (البته بجز رنگ قرمر روشن) پرهیز کنید.
از رنگ های مناسب برای این نوع پوست می توان به رنگ های صورتی کم رنگ و چرک، کرم، خاکستری، مشکی، نسکافه ای، سبز یشمی و آبی تیره اشاره کرد.
برای رنگ های نامناسب نیز باید رنگ های آبی کاربنی، صورتی جیغ و فسفری را نام برد.

چگونه رنگ لباس مناسب را بر اساس رنگ پوست خود انتخاب کنیم؟

در انتخاب رنگ لباس، علاوه بر تن رنگ پوست، درجه روشنی و تیرگی پوست را هم باید در نظر گرفت.

انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست 4

پوست روشن

برای پوست روشن باید از رنگ متضاد بهره ببرید. و از رنگ وشن، ملایم و سفید بپرهیزید تا رنگ پوستتان بی روح و رنگ پریده به چشم نیاید. پیشنهاد می کنیم از رنگ قهوه ای بژ، آبی سیر، سبز تیره و قرمز تیره استفاده کنید.

پوست تیره

رنگ های متضاد با پوست تیره را انتخاب کنید. با این کار یکنواختی را از بین می برید. همچنین باعث ایجاد جذابیت بیشتر چهره خواهید شد. البته باید از ایجاد تضاد زیاد بین رنگ ها بپرهیزید. چون باعث می شود پوست شما تیره تر بنظر برسد. برای پوست تیره می توانید از رنگ های سفید، طوسی روشن، آبی ملایم و خاکستری استفاده کنید و از رنگ هایی مثل سرمه ای، قهوه ای تیره، فیروزه ای و مشکی کمتر استفاده کنید.

پوست گندمی

برای رنگ پوست گندمی، باید بدانید که رنگ خاکی گزینه مناسبی است. همچنین از انتخاب رنگ هم رنگ پوست خود پرهیز کنید و رنگ هایی مانند زرشکی، سورمه ای، لاجوردی و صورتی را در انتخاب های خود لحاظ کنید.

آیا بدنبال تاثیر مثبت روی ذهن اطرافیان خود هستید؟

رنگ ها طول موج های مختلف نور بوده که توسط مغزمان پردازش می شود. و تاثیر مستقیمی روی ذهن ما دارند. همچنین باعث برانگیخته شدن احساسات ما می‌شوند. پس بدانید که با خلاقیت و بازی با رنگ ها، تاثیر مناسبی روی ذهن اطرافیانتان خواهید گذاشت. ترکیب مناسب رنگ پوست و رنگ استایل، مخصوصا اکسسوری هایی مانند شال و کلاه زمستانی و البته کلاه مردانه لبه دار ، احساسات و ویژگی های متفاوتی را بیان می‌کند. پس باید در مورد آن دقت زیادی به خرج داد.
مطالبی که به آن پرداختیم را می توانید نادیده بگیرید، اگر بدنبال خاص بودن نیستید. اگر به رنگی علاقه دارید که به رنگ پوست شما نمی‌آید، از آن در اکسسوری های خود استفاده کنید. اما برای خرید لباس، اصول انتخاب رنگ لباس را حتما در نظر داشته باشید.

میانگین امتیازات: 4 از 5 (توسط 4 کاربر)

0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها