راهنمای خرید, مد و زیبایی

معرفی و کاربرد مدل های مختلف کلاه مردانه لبه دار

معرفی و کاربرد مدل های مختلف کلاه مردانه لبه دار

کلاه استفاده مختلفی داشته که گاها ضروری و گاها غیر ضروری بشمار می رود. اما در مورد استایل باید گفت که جزء اکسسوری های جذاب در دنیای مد بشمار می رود. در مورد آقایان، کلاه اغلب برای محافظت پوست در برابر نور خوشید استفاده می شود. اما ما فقط به این منظور به کلاه نگاه نمی کنیم. در این مطلب می خواهیم یک کلاه مردانه مناسب انتخاب کنیم. پس با مونی نو همراه باشید تا جذاب ترین کلاه های مردانه را انتخاب کرده و یکی از آنها را برای خود انتخاب کنید.

کلاه مردانه به دو دسته تقسیم می شود:

دسته اول که برای محافظت از سر و صورت در برابر نور خورشید استفاده می شود و دارای تاج و لبه است.
دسته دوم که به عنوان نماد محل کار استفاده می شود.

ویژگی های مشترک کلاه های مردانه لبه دار:

در قسمت بالایی کلاه های لبه دار، تاج آن وجود داشته و در قسمت بالایی تاج نیز نوک کلاه قرار دارد. قسمت تاج همان قسمتی است که روی سر قرار می گیرد. نوار های دور تاج اغلب جنبه تزئینی داشته و گاها نیز روی لبه کلاه به چشم می خورند. لبه ها دور تا دور قسمت پایینی تاج وجود داشته و وظیفه محافظت پوست صورت در باربر نور خوشید را بر عهده دارند. اینگونه کلاه ها ممکن است از کیفیت و ظاهر و جنس متفاوتی برخوردار باشند. مثلا برخی از آنها دارای آستر داخلی از جنس پارچه های نرم مختلف می باشند.

کلاه های مردانه در گذر زمان:

بنظر شما نخستین کلاه لبه دار کی و کجا ساخته شد است؟ در یونان باستان. و در منطقه ای به نام تسالی. این کلاه ها را در یونان باستان به نام پتاسوس می شناختند. جنس انها اغلب از نی یا نمد بود. حتی از این کلاه ها در جنگ ها نیز استفاده می شد.
اکنون شاهد مدل های مختلف از این کلاه ها هستیم. از کلاه های لبه دار فدورا گرفته تا کلاه های بیسبالی کپ که هر کدام از آنها جذابیت ها و کاربرد های مختلفی دارند. دعوت می کنیم تا در ادامه مطلب نیز با ما همراه باشید با بررسی مدل های مختلف کلاه های مردانه…

مدل های مختلف کلاه مردانه لبه دار:

1- کلاه فدورا

فدورا خاکستری

تقریبا همه کلاه ها هم مدل مردانه و هم مدل زنانه دارند. البته با کمی تفاوت. کلاه فدورا نیز به همین صورت است. کلاه شاپو یا کلاه فدورا بیشتر از آن که برای محافظت از سر و صورت کاربرد داشته باشد یک کلاه نمادین است. نماد یک مرد کلاسیک. جنس اصلی آن نمد است. قسمت بالا و کناره های تاج دارای فرورفتگی بوده و باعث شده تا استفاده از آن نیز بسیار راحت باشد. معمولا دارای یک نوار، دور تا دور تاج بوده که اغلب برای زیبایی کاربرد دارد. لبه های آن نیز دارای پهنای یکسانی در اطراف کلاه دارد.
از کلاه فدورا می توانید به همراه کت اسپرت استفاده کنید. ترکیب زیبایی ایجاد خواهد کرد. زمانی که از یک تیپ و استایل کلاسیک مانند کت و شلوار، پیراهن رسمی، شلوار گشاد و کفش رسمی استفاده می کنید فدورا بهترین انتخاب برای تکمیل این ترکیب بی نظیر است.

2- کلاه تریبلی

تریبلی کرمی

کلاه تریبلی شباهت زیادی به کلاه فدورا دارد. پس این دو مدل کلاه را با هم اشتباه نگیرید. تفاوت اصلی آنها نیز در اندازه لبه آنهاست که تقریبا به 2 سانتی متر می رسد. بله… لبه های کلاه تریبلی تقریبا 2 سانتی متر از کلاه فدورا کوتاهتر است. و همین باعث می شود این کلاه چشمان و پوست صورت شما را کمتر از کلاه فدورا در برابر نور خوشید محافظت کند. کلاه تریبلی بیشتر برای زیبایی استفاده می شود.
کلاه تریبلی مردانه اغلب برای آقایانی که اندام کوچکی دارند جلوه خوبی پیدا می کند. اما در صورتی که اندام درشتی دارید، بهتر است از کلاه فدورا استفاده کنید.

3- کلاه پاناما

پاناما کرمی

کلاه پاناما نیز شباهت زیادی به کلاه فدورا دارد. اما تفاوت اصلی آن با کلاه فدورا جنس آن است. کلاه پاناما از نی گیاه تکیلا ساخته می شود و حصیری است. گیاه تکیلا در جنگل های بارانی اکوادور یافت می شود و انعطاف و دوام بسیار خوبی دارد. اگر می خواهید کلاه پاناما تهیه کنید به این مورد دقت کنید که هرچقدر بافت این کلاه ریزتر و نزدیک به هم باشد یعنی باکیفیت تر است.
پاناما مناسب فصول گرم است. هم کارایی خوبی داشته و هم از استایل مناسبی برخوردار است. جریان هوا در آن بخوبی انجام می شود. از گرم شدن سر و تعریق آن جلوگیری می کند.

4- کلاه پورک پای

کلاه پورک پای حصیری

نام این کلاه ارتباط مستقیمی با ظاهر آن دارد. کلاهی با نوار دایره ای که روی سطح بالایی آن کشیده شده و لبه های آن نیز به سمت بالا خم شده است.
این کلاه مردانه از متریال مختلفی ساخته می شود. از نمد گرفته تا نی. مجموعه ای از کلاه های پورک پای که می توان از آنها در تمامی فصول و با تمامی استایل ها استفاده کرد. پورک پای کلاسیک می تواند یکی از این گزینه ها باشد.

5- کلاه بوتر

کلاه مردانه بوتر حصیری

کلاه بوتر مخصوص فصل تابستان است. کلاهی از جنس نی سنیت. با تاج مسطح و بیضی شکل. با یک ربان زیبا که به دور آن کشیده شده است. لبه ی آن هم مانند بالای تاج صاف و مسطح است.
البته این کلاه قدیمی شده و خواهان کمتری نسبت به بقیه مدل ها دارد. اما باز هم می تواند گزینه مناسبی برای فصل تابستان باشد. البته باید بگوییم که افراد خاص همیشه خاص فکر می کنند و هم اکنون نیز از کلاه بوتر مردانه در استایل خود بهره می برند.

6- کلاه اکوبرا

کلاه مردانه اکوبرا قهوه ای

این کلاه استرالیایی است. و بیشتر مدل های آن مردانه است. و از نمد پشم خرگوش درست می شود. بخاطر شباهت شکل کلی لبه و تاج اکوبرا و فدورا، این کلاه هم خانواده فدورا است. البته اکوبرا کمی بزرگ تر از فدورا است.
مدل های بی شماری از کلاه اکوبرا وجود دارد و برای استفاده در طبیعت گزینه بسیار مناسبی است. از طبیعت گرد خوش استایلی هستید حتما از این کلاه استفاده کنید.

همچنین برای آشنایی با نحوه انتخاب و خرید کلاه اکوبرا و کابویی می توانید سری به مقاله آن در وب سایت فن تریکس بزنید.

7- کلاه فلت

کلاه مردانه فلت خاکستری

از قدیمی ترین کلاه های مردانه می توان به کلاه فلت اشاره کرد. جنس آن از پشم بوده و اغلب دارای فاستونی توئید و پنبه است. ظاهری گرد داشته و تاج نرم و حجیمی دارد.همچنین دارای یک دکمه در قسمت بالایی کلاه است. این کلاه خواهان زیادی داشته و با استایل های مختلفی قابل استفاده است.

این کلاه یکی از انواع کلاه زمستانی است که محبوبیت خوبی در بین آقایان در فصول سرد سال دارد.

8- کلاه بیسبالی

کلاه مردانه بیسبالی مشکی

کلاه بیسبالی را می توان به عنوان رایج ترین کلاه موجود در بازار نام برد. این کلاه ها نیز مانند سایر کلاه ها هم مردانه و هم زنانه هستند. و مدل های مردانه و زنانه آن تفاوت چندانی ندارد. شکل ظاهری آن گرد بوده و یک لبه کشیده و زیبا در قسمت جلویی دارد. یک بند تنظیم سایز سر در قسمت پشتی و یک دکمه در بالای آن از دیگر ویژگی های این کلاه است. نوع دیگری از این کلاه محبوب را بنام کلاه کپ لبه تخت می شناسند که اغلب توسط جوانان استفاده می شود.
این کلاه یک کلاه غیر رسمی است. پس بیاد داشته باشد که از آن در موقعیت های رسمی و بخصوص مصاحبه های شغلی استفاده نکنید.

جمع بندی

کلاه نیز یکی از اکسسوری های جذاب بوده و از جایگاه و اهمیت ویژه خود برخوردار است. اگر کلاه را نسبت به شخصیت و استایل خود انتخاب کنید مطمئن باشید که بیشتر از سایر اکسسوری ها به چشم خواهد آمد و شما را جذابتر خواهد کرد.
شما چه کلاهی دوست دارید؟ آیا از کلاه استفاده می کنید؟

میانگین امتیازات: 4.7 از 5 (توسط 4 کاربر)

0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها